Цьогоріч на WorldSkills Ukraine школярам та учням профтехів справжнє роздолля у виборі напрямів для змагань. Їм пропонують аж 6 junior-компетенцій! Це «Мобільна робототехніка», «Мехатроніка», «Мережне та системне адміністрування», «Інтернет речей», «Кібербезпека», «Веб-розробка»

Змагання за усіма компетенціями, крім «Мобільної робототехніки», проходять в онлайн-режимі за таким графіком:

  • 2 грудня «Веб-розробка»;
  • 8 грудня – «Кібербезпека»;
  • 9 грудня – «Інтернет речей»;
  • 16 грудня «Мехатроніка»; 
  • 17 грудня – «Мережне та системне адміністрування».

Через перенесення змагань в онлайн, організатори спростили завдання, а час на їхнє виконання – скоротили. 

Загалом у junior-компетенціях змагаються 162 учасники. До ТОП-3 найбільших за кількістю конкурсантів увійшли такі компетенції: «Мехатроніка» – 48, «Мобільна робототехніка» – 36, «Мехатроніка» – 22. 

Перед проведенням основного етапу відповідальні за проведення WorldSkills Ukraine для юніорів готують навчальні тренінги. На зустрічах експерти пояснюють правила конкурсу, а також разом з учасниками виконують завдання, схожі до тих, які будуть надані під час основного змагання. 

Організатори роблять запис онлайн-тренінгів і надсилають його школам і профтехам, які подалися на участь в WorldSkills Ukraine за junior-компетенціями. Це дозволяє учасникам, які не змогли підключитися до тренінгів, зрозуміти механіку змагань, зорієнтуватися у змісті завдань. Крім того, учні можуть спробувати самостійно або разом з учителями розв’язати задачу за відведений у конкурсному завданні час. 

Вже скоро на сайті WorldSkills Ukraine буде розміщено перелік призерів за junior-компетенціями, які вже відбулися. 

Нагадаємо, що у 2021 році учасників відбіркового етапу привітав Президент України Володимир Зеленський