Сьогодні, 9 грудня 2021 року, в Кривому Розі (Дніпропетровська обл.) стартував відбірковий етап WorldSkills Ukraine. Тут все серйозно: змагання проходять за 16 компетенціями з 18 можливих. Порівняно з іншими областями це найбільша кількість напрямів, за якою цьогоріч проходить регіональний етап. Крім того, область проводить конкурс за усіма junior-компетенціями для школярів. 

У перший день конкурсу змагалися учасники 3 компетенцій:

  • «Обслуговування важкої техніки»;
  • «Перукарське мистецтво»;
  • «Технологія моди».

Вже з наступного тижня розпочнеться змагання за рештою компетенцій.

Як розповіла Олена Колеснікова – представниця оргкомітету WorldSkills Ukraine на національному рівні – до кінця року всі області мають провести змагання і визначити учасників фіналу.

«Відбірковий етап мав завершитися ще у листопаді, але через карантин реально цей термін видовжився на місяць. Розраховуємо, що до кінця року області повідомлять про результати відборів та назвуть імена учасників, які вийшли у фінал конкурсу. Інформація про усе це буде з’являтися на сторінках областей, тож кожен охочий зможе відслідковувати перебіг українського WorldSkills. Цьогоріч ми побачили зміну ставлення місцевої влади до WorldSkills Ukraine. Все менше з них проводять конкурс “для галочки”, а це означає, що регіони більше розуміють потребу в популяризації професійної освіти, робітничих професій», – підкреслила Олена Колеснікова. 

Через перехід частини областей до «червоної зони» карантину понад 10 регіонів змінили графік проведення першого етапу WorldSkills Ukraine. За інформацією від обласних організаторів на офіційному сайті конкурсу в розділі “Регіони” постійно оновлюються дати проведення відборів. Наприклад, попередньо такі оновлення вже надіслали Львівська, Чернігівська, Рівненська, Херсонська, Дніпропетровська та Луганська області.

Як відбувається конкурс, оперативні фото та відео з майданчиків, публікуються також на сторінках змагання у соціальних мережах Facebook, YouTube та Instagram.