Про конкурс професійної майстерності «Worldskills»

WORLDSKILLS INTERNATIONAL — це міжнародна некомерційна асоціація.

Місія проведення конкурсу— це професійна орієнтація молоді, а також впровадження в систему вітчизняної професійної освіти кращих міжнародних напрацювань.

Змагання проводяться у формі конкурсу професійної майстерності, де учасник повинен продемонструвати всі свої навички за певну кількість часу, та виконати ряд практичних завдань.

Офіційно асоціація була заснована в 1953 році, проте перші змагання робочих проводилися вже в другій полові 1940-х років.

Конкурс WORLDSKILLS INTERNATIONAL — це своєрідні олімпійські ігри для учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, молодих кваліфікованих робітників і фахівців у віці від 18 до 22 років.

У діяльності організації беруть участь 74 країни. На сьогоднішній день це найбільше змагання з подібних в світі.

WorldSkills Ukraine

У 2016 році Україна офіційно стала членом міжнародної організації WORLDSKILLS INTERNATIONAL.

Вперше відкриття Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності “WORLDSKILLS UKRAINE” відбулося 31 жовтня 2016 р. в м. Києві. Перший конкурс відкривав Прем’єр міністр України Володимир Гройсман. В 2017 р. конкурс відкрив віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко, а також брали участь у відкритті заступник міністра освіти і науки та представники бізнесу. У 2018 р. відкрив конкурс заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей.

В якості журі залучаються відомі експерти та провідні фахівці у своїй професійній галузі від вітчизняних роботодавців. Конкурс відбувається за підтримки роботодавців, професійно-технічних та вищих навчальних закладів України.

У 2017 році конкурс «WORLDSKILLS UKRAINE» набирає обертів, в конкурсі беруть участь практично всі області країни. Кількість учасників конкурсу з кожним роком зростає, в 2016 році в конкурсі брало участь 136 осіб, у 2017 році вже більше 150 учасників.

У 2018 році у конкурсі приймає участь 190 учасників, більше 120 експертів, близько 50 членів журі, 25 лідерів команд, а також до проведення конкурсу задіяні близько 100 волонтерів, які навчаються в ПТО. Вперше у конкурсі прийматимуть участь усі регіони України. Конкурс вперше проходив на одній локації та був відкритий для відвідування для всіх бажаючих.

У липні 2019 року Рада Директорів WorldSkills International затвердила Федерацію роботодавців України як організацію, що представлятиме Україну в цій міжнародній організації.

6 вересня  2019 року вступило в силу Положення, в якому прописані моменти організації та проведення змагань на рівні країни – від вимог до учасників та етапів до формування групи експертів і журі, які визначатимуть призерів і переможців.

У  відбірковому етапі  Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності WorldSkills Ukraine у 2019 році взяли участь  1191 учасник, з них 908 учнів профтехів, 140 студентів вишів та 141 молодий робітник  з 24 областей України.

Всеукраїнський конкурс професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE» — важливий інструмент зростання престижності робітничих професій, професійної освіти та розвитку державно — приватного партнерства в системі освіти
Worldskills Ukraine в соціальних мережах:

З  питань співробітництва та партнерства  звертайтесь :

+38(098)-077-97-78, info@worldskillsukraine.org

З організаційних питань в регіонах України звертайтесь:

 info@worldskillsukraine.org