“WorldSkills Ukraine — більше ніж конкурс. Це вже певний стиль життя”, — діляться враженнями учасники змагань. На цей раз регіональний відбір проходив у Маріуполі серед учнів, студентів та робітників підприємств віком від 18 до 22 років. Це більше 60 конкурсантів. Хлопці та дівчата змагалися за право представляли свій регіон у національному відборі конкурсу, що відбудеться в 2020 році. Свою майстерність показали слюсарі, електромонтери, машиністи крана, зварювальники, токарі, машиністи тепловоза та кухарі. Кращих визначили члени журі – провідні фахівці у своїй професійній галузі. Підтримували молодих професіоналів більше тисячі гостей. Теплі побажання вони отримали навіть від Президента України Володимира Зеленського. «Ви – найкращі, ви – наше завтра», — йдеться у зверненні Голови держави до молоді.

Для кожного з напрямків організатори разом зі спонсорами підготували спеціальні робочі місця. Кожен учасник отримав низку завдань. Наприклад, зварювальники – створити певні деталі. Для цього були обладнані зварювальні пости, встановлені столи з кріпленнями для затиску деталей, що зварюються, забезпечені джерела живлення зварювального струму, наданий необхідний інструмент.

Цікавих івентів вистачило і гостям, особливо для школярів.  Вони подивилися змістовну віртуальну екскурсію металургійним комбінатом, граючи в квести, спробували себе в якості машиніста тепловоза, зварювальника, токаря за допомогою VR-окулярів.

Серед гостей свята – і заступник міністра освіти і науки України Петро Коржевський. Разом з молодими фахівцями з різних міст області він особисто випробував представлене обладнання.

Петро Коржевський підкреслив, що економіка країни як ніколи потребує кваліфікованих робітників, тому конкурс WorldSkills Ukraine, що об’єднує і молодь, і навчальні заклади, і роботодавців, це саме те, що необхідно.

«Елементи наочного навчання майбутньої професії повинні бути в кожному навчальному закладі і, як наслідок, студенти зможуть відповідати вимогам, які висуваються в технологічних спеціальностях», — сказав Петро Коржевський!

За словами Голови  Ради Об’єднання організацій роботодавців Донецької області Михайла Цуркана, важливо дати дітям правильну освіту і розуміння роботи. Одним з головних завдань підприємців і потенційних роботодавців є необхідність вже зараз докласти руку до створення висококласних фахівців.

До речі, група Метінвест виступає генеральним партнером проведення регіонального відбору конкурсу в Донецькій області.

«Роботодавці готові говорити про те, які потрібні випускники, ми готові надавати робочі місця, платити гідну заробітну плату і давати гідні умови праці», — ділиться Михайло Цуркан.

У рамках регіональних відборів Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine в Маріуполі пройшов і круглий стіл на чолі з заступником міністра освіти і науки України Петром Коржевським та за участю представників муніципалітету, бізнесу та влади. Ключове питання дискусії – як мотивувати молодь обирати робочі професії та досягати кар’єрного зростання на великих підприємствах? Багато рішень, ідей та пропозицій. Одна з цікавих ініціатив маріупольського муніципалітету та представників бізнесу  – створення спеціальних центрів «експеріментаріумів», де діти зможуть залучатися у різні процеси. Наступним кроком, як кажуть представники влади, стане створення гідної інфраструктури у закладах професійної освіти.

Більше фото та відео шукай у нашому альбомі.