На засіданні Організаційного комітету Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine  було прийнято рішення провести поза конкурсом змагання для учнів закладів загальної середньої освіти за компетенціями в рамках WorldSkills Junior.

Основна мета змагань юніорського руху та змагань WorldSkills Junior — дати учням можливість усвідомлено вибрати професію в мінливому світі, визначитися з освітньою траєкторією і в майбутньому без проблем знайти своє місце на ринку праці.

Змагання WorldSkills Junior дозволить по-перше, спробувати свої сили в конкретної спеціальності. По-друге, отримати інформацію про неї безпосередньо з вуст представників професійного співтовариства, зрозуміти, як влаштована галузь і побачити перспективи кар’єрного росту.

У рамках змагань WorldSkills Ukraine з 6 по 8 травня у місті Запоріжжя пройдуть змагання поза конкурсом для учнів 14-16 років у наступних компетенціях:

  • мобільна робототехніка
  • мехатроніка
  • мережне та системне адміністрування
  • інтернет речей

Кожна компетенція у цьому році передбачає команду у складі двох учасників. Для реєстрації команд на змагання будуть відкриті відповідні форми.

 

МОБІЛЬНА РОБОТОТЕХНІКА

Конкурсне завдання має на меті тестування навичок складання і програмування робототехнічних систем, а також правильності ведення технічного журналу з обслуговування пристрою. Проектування конструкції включає механічні, електричні та інформаційні системи збору даних, що відповідають вимогам, що пред’являються до робота.

Всі роботи повинні бути виконані з дотриманням правил техніки безпеки, що відповідають основним законам робототехніки, при яких робот не повинен представляти небезпеки для людей, а також для інших роботів, створених конкурентами учасника конкурсу.

Складання та програмування робототехнічної системи буде виконуватися під час змагань.

Спонсор компетенції:

Компанія «2D3D» 

 

МЕХАТРОНІКА

Учасникам пропонується створити мехатронну систему з використанням промислових компонентів відповідно до технічного завдання, інструкціями і документацією. Завдання складається з 5 незалежних моделей, на кожен з яких відводиться обмежений проміжок часу.

• Модуль А: збірка, програмування і пуско-наладка мехатронної станції.

• Модуль В: технічне обслуговування мехатронної станції.

Спонсор компетенції:

Festo

 

МЕРЕЖНЕ ТА СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ

 

Конкурсне завдання включає ряд модулів по налаштуванню мережі на базі операційних систем Linux і Windows, а також тестування та налагодження моделі існуючої комплексної інфраструктури. Завдання включає 4 модулі:

• Налаштування мережі на базі Linux. Завдання направлено на управління операційними системами CentOS і Debian, об’єднаними в інфраструктуру, оснащену маршрутизаторами, службами файлових серверів і веб-сервісами, включаючи забезпечення захищеного доступу до локальних і віддалених ресурсів.

• Налаштування мережі на базі Windows. У модулі відпрацьовуються принципи взаємодії серверних операційних систем Windows Server з доменної інфраструктурою і технології управління клієнтами на базі Active Directory. Збереження даних забезпечується системами зберігання RAID і DFS.

• Мережеві технології. Учасникам пропонується виконати налаштування інфраструктури, що моделює мережу великого підприємства з розподіленою структурою обміну даних. У завдання входить налаштування маршрутизації, комутації, телефонії і модуля захисту мережевого трафіку.

• Пошук несправностей. Даний модуль імітує роботу служби технічної підтримки: спілкування з користувачами, ведення документації, пошук і усунення помилок в конфігурації пристроїв і систем.

Спонсор компетенції:

Cisco

 

ІНТЕРНЕТ РЕЧЕЙ 

Конкурсне завдання передбачає створення IoT пристрою з можливістю віддаленого керування ним та розробки інтерфейсу для його керування.

Оцінка тестового проекту базується на таких критеріях (модулях):

Модуль 1. Розробка системи моніторингу та контролю проекту. Основне завдання у цьому модулі є розробка рішення та опис його у необхідному форматі. 

Модуль 2. Налаштування збору даних та управління віддаленим пристроєм. Основне завдання в цьому модулі – організувати підключення до віддаленої речі (обладнання), отримати всю необхідну

інформацію з неї та здійснювати її контроль. 

Модуль 3. Розробка інтерфейсу моніторингу та управління. Основне завдання конкурсантів в цьому модулі призначений для створення інтерфейсів користувача, необхідних для тестового проекту

Спонсор компетенції:

Cisco

 

З питань можна звертатися за телефоном +380662105910 (Дзюба Сергій Миколайович)  або надсилати листи на електронну пошту dziuba.serhii@gmail.com , info@worldskillsukraine.org