Троє учнів-сантехніків Андрій Пікловський, Андрій Ярошевський та Юрій Рибак візьмуть участь у міжнародному етапі конкурсу професійної майстерності WorldSkills International. Україна долучилася до руху WorldSkills ще 2016 року, однак уперше відправляє учасників на міжнародний етап змагань. Конкурс за компетенцією «Сантехніка та опалення» відбудеться 2-5 листопада у місті Лар (Німеччина). 

Учні навчаються в Львівському міжрегіональному вищому професійному училищі автомобільного транспорту і будівництва. Вони опановують професію «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування». Оскільки усі троє хлопців є неповнолітніми, їх супроводжуватиме методист училища Ольга Мацейко. 

На учасників української делегації чекає непроста дорога. Спочатку вони кількома потягами дістануться Варшави, а звідти літаком – до Франкфурта (Німеччина). Уже на місці, в Ларі, українські учні зможуть оглянути конкурсний майданчик та пройти кількаденну підготовку. 

Участь української команди стала можливою завдяки запрошенню і спонсорській підтримці сантехнічної компанії GROHE. Крім того, компанія є глобальним галузевим партнером WorldSkills International. 

Тримаємо кулачки за наших учасників! Вони – найкращі😊

Довідково.

WorldSkills International – це своєрідні олімпійські ігри для студентів закладів професійної освіти та молодих кваліфікованих робітників. Їх проводять раз на два роки у міжнародному форматі в різних куточках світу. 

Змагання, як правило, мають на три етапи: регіональний рівень, далі національний і міжнародний. 

2022 року 46-й WorldSkills International мав відбутися в місті Шанхай (Китайська Народна Республіка). Для запобігання розвитку пандемії проведення WorldSkills стало неможливим, тож змагання в Китаї були скасовані.

Улітку організатори вирішили провести WorldSkills Competition 2022 Special Edition, розподіливши проведення конкурсу між іншими країнами-учасницями WorldSkills. Уперше конкурс проходить не централізовано на одній локації, а в різних куточках світу. 26 міст різних країн і регіонів організовують проведення певної компетенції.

WS Special Edition розпочався 7 вересня і триватиме до 26 листопада 2022 року.