WorldSkills Ukraine

Мехатроніка ( поза конкурсом) WorldSkills Ukraine Junior

Наші спонсори в компетенції "Мехатроніка"

Всесвітній ОРТ – це найстаріша і найбільша в світі неурядова, неполітична, нерелігійна і некомерційна освітня організація. З моменту свого заснування в 1880 році, Всесвітній ОРТ допоміг більш ніж 3 мільйонам людей через світову мережу шкіл, коледжів, навчальних центрів та програм. Всесвітній ОРТ має досвід роботи більш ніж в ста країнах на п’яти континентах.

В Україні ОРТ координує мережу з 15 навчальних центрів, розташованих в школах, коледжах, центрах єврейської громади в 12 містах. Більше ніж 7500 студентів щорічно проходять навчання в центрах ОРТ в Україні.

Навчальні заклади системи ОРТ сьогодні — це оснащення найсучаснішими технічними засобами, впровадження в навчальний процес інноваційних програм в галузі науки і технології в поєднанні з якісною національною єврейською освітою і неформальною культурною діяльністю. ОРТ надає своїм учням ідеальні основи для успішного продовження вищої освіти та працевлаштування, що дає їм можливість постійно розвиватись і бути успішною часткою українського економічного та культурного життя.

Festo є провідним світовим постачальником технологій автоматизації та лідером в галузі виробничого навчання та освітніх програм. Наша мета – максимальна продуктивність та конкурентоспроможність для наших клієнтів.

Festo Didactic — світовий лідер в галузі постачання обладнання та комплексних рішень з напрямку технічної освіти. Продукти та послуги Festo Didactic розраховані на швидке навчання на практиці з автоматизації виробництва, зокрема, пневматики, гідравліки, електроніки, електротехніки, давачів, робототехніки, технології ЧПК, ПЛК, а також мехатроніки.

Festo виступає за інновації та технології в 176 країнах по всьому світу.

Мехатроніка

Мехатроніка є симбіозом науки і техніки, що забезпечує високий рівень проектування і виробництва принципово нових механізмів, машин і автоматизованих систем з інтелектуальним керуванням. Дисципліна включає елементи точної механіки з електронними, електротехнічними, пневматичними і комп’ютерними компонентами.

Фахівці в області мехатроніки проводять пусконалагоджувальні роботи, здійснюють технічне обслуговування пристроїв, усувають несправності обладнання, програмують системи управління. Для роботи в цій галузі потрібен високий рівень технічних знань, навички по установці, налаштуванні, налагодженні і ремонту мехатронних систем, вміння програмувати і обслуговувати автоматизовані системи управління.

Не менш важливо добре розбиратися в монтажних схемах і кресленнях, грамотно налаштовувати промислові мережі, підключати і конфігурувати програмовані логічні контролери, органічно включати до складу мехатронних систем модулі людино-машинного інтерфейсу, працювати в команді.

Опис завдання

Учасникам пропонується створити мехатронну систему з використанням промислових компонентів відповідно до технічного завдання, інструкціями і документацією. Завдання складається з 5 незалежних моделей, на кожен з яких відводиться обмежений проміжок часу.

• Модуль А: збірка, програмування і пуско-наладка мехатронної станції.

• Модуль В: технічне обслуговування мехатронної станції.

Критерії оцінювання

При оцінці завдання враховуються якість, точність і функціональність створеної мехатронної станції, правильність пневматичних і електричних підключень, якість монтажу; виконання кожного з модулів в строго відведений час.