У жовтні-листопаді 2021 року в Україні відбудеться регіональний етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine. Організаційний комітет конкурсу вже визначив перелік компетентностей, за якими він проходитиме.

Відповідно до Положення, конкурс має два етапи – регіональний та всеукраїнський, і триває впродовж двох років. Перед початком змагань оргкомітет визначає перелік напрямів, за якими вони відбуватимуться.

У 2021-2022 роках WorldSkills Ukraine проходитиме за такими компетенціями:

 1. технології моди;
 2. перукарське мистецтво;
 3. мехатроніка;
 4. обслуговування важкої техніки;
 5. зварювальні роботи;
 6. токарні роботи;
 7. електромонтажні роботи;
 8. слюсарні роботи;
 9. кладка цегли;
 10. експлуатація та обслуговування залізничного транспорту;
 11. підйом та транспортування вантажів.
 12. роботи на верстатах з програмним керуванням

Взяти участь у конкурсі зможуть учні закладів професійної освіти, які навчаються за профільними напрямами, а також кваліфіковані робітники віком до 22 років, які вже працюють.

Водночас для школярів також передбачені змагання за такими компетенціями:

 1. мобільна робототехніка;
 2. мехатроніка;
 3. мережне та системне адміністрування;
 4. інтернет речей;
 5. кібербезпека;
 6. веб-розробка.

Наприкінці квітня наказом МОН було визначено, що у жовтні-листопаді 2021 року відбудеться відбірковий етап конкурсу, а у квітні-травні 2022 року – фінальний. Наказом також визначено 20 осіб – учасників оргкомітету. Це представники бізнесу, освітяни, фахівці Державного центру зайнятості та Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства, представники профільних федерацій та об’єднань роботодавців. Тепер вони мають напрацювати завдання, за якими перевірятимуться вміння учасників.

Нагадаємо, що закладам профосвіти, учням та підприємцям, які проводитимуть дуальне навчання, надали рекомендації щодо зазначення прав та обов’язків сторін у договорі.