Багато учасників WorldSkills Ukraine тільки починають будувати кар’єру і мріють про власний бізнес. Любов Несен, переможниця відборів у Черкаській області за компетенцією «Технології моди», вже перейшла від слів до дії! 

Чим саме займається Люба? Читай далі в інтерв’ю 🙂

Чому вирішила пов’язати життя із шиттям?

Моя прабабуся шила, але не можу сказати, що її історія спонукала мене обрати цей напрям. 

Якось до нас у школу приїхали представники Золотоніського професійного ліцею. Вони розповідали про вступ і навчання, професії. Далі пропонували заповнити анкету з контактними даними. 

Після випускного в 9-му класі я була трохи розгублена, не знала, варто вступати кудись чи йти в 10-й клас. У той момент до мене зателефонували з ліцею, запропонували вступати. Я вирішила спробувати.

Що скажеш про навчання?

Я вступила на кравчиню-закрійницю. Спершу в закладі були проблеми з набором і не відкривали групу. Навіть почала хвилюватися, чи вдасться здобути професію. Але врешті групу відкрили і ми почали навчання. 

У ліцеї вчилася 3 роки. Торік вступила в Київський коледж легкої промисловості на суміжну спеціальність «Технології легкої промисловості». 

Скільки ще вчитися?

Я зараз на другому курсі. За два роки отримаю диплом фахового молодшого бакалавра. 

Як у родині поставилися до професійного вибору?

Близькі добре сприйняли рішення, підтримували мене. Казали, якщо відчую, що помилилася з професією чи ліцеєм, то допоможуть почати спочатку. 

Розкажи про досвід роботи, практику. Зараз десь працюєш?

Ще в ліцеї нас відправляли на виробничу практику. Уперше проходила її на текстильній фабриці «Леся Українка». Там було нове обладнання, ставилися до мене добре, тому спогади позитивні.

Вдруге проходила практику на меншій фабриці в Золотоноші. Мені запропонували  залишилася на літні канікули. Загалом пропрацювала там 4 місяці. Я стояла на потокових операціях: від простого обметування до обшивання замочків. 

Наступним місцем роботи стало викладання. Я працювала у Золотоніському ліцеї майстром виробничого навчання. Нещодавно звільнилася, оскільки хочу присвятити більше часу власні справі.

Мені подобалося працювати викладачем. Я старалася підтримувати дружнє спілкування зі студентами. Не можу назвати їх дітьми, оскільки більшість із них усвідомлено обрали професію, розуміють, чому і навіщо проходять навчання. Тобто моє викладання – це досвід роботи з дорослими людьми. 

Зараз шукатимеш роботу?

Майже 3 місяці тому я почала шити білизну за індивідуальним замовленням. Готові роботи викладаю у власний блог в Instagram. Планую не шукати зараз роботу, взяти перерву і зосередитися на розвитку блогу. 

Хочу спробувати працювати на себе.

Чому вирішила створювати білизну?

Цю ідею мені підкинула подруга. Якось у розмові я сказала, що хочу покинути викладання і почати щось своє. На це вона відповіла: «давай шити білизну! Я тобі допоможу». Ця подруга вміє працювати з фотографією, допомагає мені розвивати сторінку. 

У ліцеї на останньому курсі ми вивчали тему базового конструювання жіночої і чоловічої білизни, але для повноцінної роботи цього замало. Тож довелося зануритися у тему з нуля, а це потребує часу.

Багато професійної інформації знаходжу в інтернеті, підписалася на різних блогерів. Найбільше допомагає практика. 

На початку сідала робити деякі вироби і вже в процесії орієнтувалася, що до чого.

Загалом я зрозуміла, що пошиття білизни приносить мені неймовірне задоволення. Я кайфую від процесу. Мене це настільки захоплює, що можу засісти над одним виробом на весь день. 

Щоразу, як створюю щось нове, роблю наче для себе, на совість. 

Уже маєш клієнтів?

Зараз шию білизну для знайомих і їхніх знайомих. Загалом, відгуки хороші. Але більше чекаю на чесний фідбек, щоб працювати над недоліками. 

Заради справедливості скажу, що зовсім поганого про свої вироби не чула.

Тобі вистачає знань, техніки?

Хоч я і матиму диплом технолога, але хочу піти на курс суто зі створення білизни, отримати сертифікат. Це дозволить напрацьовувати інші моделі, розширювати асортимент.

У мене вдома є машинка, оверлок. Поступово накопичую інструменти для роботи. 

Що б хотіла опанувати?

Я шила піжами, майки. Там технологія обробки для мене не нова, тому особливих проблем не відчуваю.

Мені подобається ідея пошиття білизни за індивідуальними параметрами. В майбутньому хочу навчитися створювати більше моделей для пишних форм. Ще цікавий напрям – білизна для мам, які практикують грудне вигодовування. 

Скрізь є нюанси. Треба час і практика, щоб вийти на певний рівень. 

Як дізналась про  WorldSkills Ukraine?

Моя історія з WorldSkills Ukraine почалася ще в ліцеї.

Коли вперше змагалася у конкурсі, посіла друге місце в обласному відборі. Головним недоліком тодішньої роботи було те, що ми мали змоделювати сукню на манекені. Оскільки досвіду було дуже мало, результат вийшов не дуже добрим. Завдання виконала, сукню пошила і до неї зауважень не було. Але моделювання на манекені підвело. 

Дівчина, яка тоді посіла перше місце розповідала, що вже 2 роки практикує таке моделювання. Тобто скласти їй конкуренцію було завданням із зірочкою 😁

Уже за кілька років, коли я була випускницею, знов дізналася про конкурс і вирішила спробувати. Цього разу результат був, як треба.

Коли перемогла, відчула, що професійно досягла певного рівня.

Що тобі дав WorldSkills Ukraine?

Передусім мені було цікаво перевірити свої сили, порівняти себе з іншими.

Я дуже хотіла позмагатися на національних змаганнях. Навіть у лютому, коли вже минув відбір, продовжувала підготовку, вдосконалювала виріб. Звісно, я розуміла, що завдання буде змінено, та все ж. 

Про що зараз мрієш?

Мрію реалізувати власну справу. Розвивати її в мирі та спокої.