24 лютого російська федерація розпочала “спеціальну операцію з денацифікації та демілітаризації” України. Фактично ж, російські війська почали повномасштабне вторгнення на територію України і посягнули на її суверенітет. 

російські війська почали атакувати цивільну інфраструктуру по всій території країни: школи, лікарні, дитячі садочки, приватні та багатоквартирні будинки, інші будівлі громад потрапили під обстріли та авіаудари. У відповідь на ці злочини іноземні партнери України почали вживати заходи та публічно засуджувати агресію рф. Більше того, міжнародна спільнота також засудила дії білорусі, яка підтримала військові дії росії та виступила плацдармом для наступу на Україну.

Одразу після широкомасштабного вторгнення рф Український Уряд, політики та роботодавці звернулися до World Skills International і членів її Правління, WorldSkills Europe та усіх країн-учасниць конкурсу із закликом виключити росію та білорусь зі складу WSI, ізолювати ці країни від цивілізованого світу. 

У відповідь на звернення WSI вирішили:

  • скасувати участь російської федерації у WorldSkills Shanghai 2022;
  • скасувати участь білорусі у WorldSkills Shanghai 2022;
  • перенести EuroSkills Competition 2023 із Санкт-Петербурга в інше місто Європи;
  • зупинити членство росії та білорусі у WorldSkills International, що також означає призупинення будь-якої участі у змаганнях, проектах та заходах WorldSkills.

Водночас Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет звернувся до Президента WorldSkills International Кріса Хамфріса з вимогою остаточно виключити росію зі складу країн-членів конкурсу. Своїми діями росія порушила численні статті міжнародного права, Статут ООН і здійснила злочини проти людства. 

Віримо, що WSI стане на захист демократії та миру.

Україна обов’язково переможе ворога. 

Україна ніколи НЕ пробачить та НЕ забуде злочинів росії, не пробачить втрачених життів мирних жителів та дітей.

Слава Україні!