У Запорізькій області завершився регіональний відбір Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine – 2019. “Козак-Палац”, де проходили змагання, на три дні перетворився в справжній виробничий майданчик. Більше 100 конкурсантів – молодих робітників, учнів та студентів – змагались за звання кращого, демонструючи майстерність за своєю професією.

Ці три дні були насиченими не тільки для конкурсантів, а й для гостей свята. Адже кожен з них мав можливість особисто ознайомитися з актуальними робітничими професіями, спробувати себе у ролі токаря або ж кухаря. А щоб відчути всю міць роботи промислових гігантів, ще й відвідати віртуальну екскурсію металургійними комбінатами та обрати ту чи іншу роботу, яка до вподоби.

Генеральний спонсор змагань у Запорізькій області — компанія Метінвест. Представники компанії кажуть: WorldSkills Ukraine – не просто конкурс з популяризації робітничих професій, а й реальна можливість кращим з кращих отримати вигідні пропозиції від роботодавців та шанс реалізувати себе в улюбленій професії.   «Ми будемо підтримувати цей конкурс, щоб наші діти, наша молодь отримували освіту в Україні, і працювала саме в Україні на гідних підприємствах з гідною заробітною платою», — сказав директор з персоналу металургійних активів Групи Метінвест Михайло Цуркан.

Привітав конкурсантів і міський голова Володимир Буряк. Звертаючись до молоді, він зазначив, що підтримка робітничих професій у Запорізькому регіоні відіграє важливу роль, оскільки саме за цими професіями майбутнє міста та країни. «Три дні ви доказували, хто кращий. І це добре. Добре, коли є конкуренція, добре, коли ви між собою спілкуєтесь и показуєте, хто кращий. Тому що в цьому і є сила, єднання, професіоналізм, який повинен бути у вас», — сказав міський голова.

Самі ж учасники конкурсу підкреслюють: майбутню спеціальність необхідно обирати серцем. У їх серцях – дев’ять компетенцій, з якими вони познайомили кожного з нас під час змагань:

  • Зварювальні роботи
  • Кондитерське мистецтво
  • Кулінарне мистецтво
  • Токарні роботи
  • Електромонтажні роботи
  • Слюсарні роботи
  • Кладка цегли
  • Підйом та транспортування вантажів
  • Експлуатація та обслуговування залізничного транспорту.

Хоч і сумно, що три дні в Запоріжжі пролетіли дуже швидко, проте в нас гарна новина – конкурс продовжується, і ми готуємось вже до регіонального відбору в  Дніпропетровській області 6-8 листопада.

Довідково

Україна долучилася до міжнародного руху “WorldSkills International” у 2016.

Цього року, на відміну від інших років, конкурс проходить у два етапи: відбірковий та фінальний. Переможці регіональних етапів зійдуться у фіналі, який відбудеться навесні 2020 року.

Офіційні організатори Worldskills Ukraine: Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти МОН, Федерація роботодавців України.  За підтримки Федерації металургів України і Укрметаллургпрому.  Генеральний партнер регіональних відборів у Запорізькій, Дніпропетровській, Донецькій областях — Метінвест.  Спонсори за компетенціями: VOLVO ETS-group, Державна служба зайнятості, E.NEXT Ukraine, Ассоциация Юных Поваров Украины, Modern-Expo Group, Асоціація міст України, Укрзалізниця.

Більше фото та відео шукай у нашому альбомі.