Мережеве та системне адміністрування WorldSkills Ukraine

WorldSkills Ukraine

Мережеве та системне адміністрування (поза конкурсом) WorldSkills Ukraine Junior

Наш спонсор в компетенції «Мережеве та системне адміністрування»

Cisco – світовий лідер в області інформаційних технологій, з 1984 сприяє розвитку Інтернету. Наші співробітники, партнери і рішення забезпечують безпечні з’єднання, допомагаючи скористатися перевагами цифрових технологій майбутнього вже сьогодні.

З моменту свого заснування в 1984 році Cisco фокусується на вирішенні конкретних завдань клієнтів. Подружжя Льон Босак і Сенді Лернер, які працювали в Стенфордському університеті, хотіли відправляти один одному електронні повідомлення, але зіткнулися з технічними обмеженнями. Для обміну інформацією між будівлями була необхідна технологія роботи з різними мережевими протоколами – так вони створили перший мультипротокольний маршрутизатор.

З того часу Cisco формує майбутнє Інтернету, створюючи безпрецедентні можливості для замовників, співробітників, інвесторів і партнерів. Компанія стала визнаним лідером в галузі мережевих технологій, що трансформують способи з’язку, спілкування та спільної роботи.

Дізнатися більше про рішення, технології та поточну діяльність компанії можна на сайтах
www.cisco.ua і www.cisco.com.

Мережеве та системне адміністрування

Фахівці в області мережевого і системного адміністрування обслуговують широкий діапазон IT-процесів, які відіграють ключову роль в роботі організації. Залежно від спеціалізації підприємства, обсяг виконуваних фахівцем завдань може варіюватися від підтримки локальної інформаційної мережі до розробки комплексних проектів інтеграції інфраструктурних рішень.

Опис завдання

Конкурсне завдання включає ряд модулів по налаштуванню мережі на базі операційних систем Linux і Windows, а також тестування та налагодження моделі існуючої комплексної інфраструктури. Завдання включає 4 модулі:

• Налаштування мережі на базі Linux. Завдання направлено на управління операційними системами CentOS і Debian, об’єднаними в інфраструктуру, оснащену маршрутизаторами, службами файлових серверів і веб-сервісами, включаючи забезпечення захищеного доступу до локальних і віддалених ресурсів.

• Налаштування мережі на базі Windows. У модулі відпрацьовуються принципи взаємодії серверних операційних систем Windows Server з доменної інфраструктурою і технології управління клієнтами на базі Active Directory. Збереження даних забезпечується системами зберігання RAID і DFS.

• Мережеві технології. Учасникам пропонується виконати налаштування інфраструктури, що моделює мережу великого підприємства з розподіленою структурою обміну даних. У завдання входить налаштування маршрутизації, комутації, телефонії і модуля захисту мережевого трафіку.

• Пошук несправностей. Даний модуль імітує роботу служби технічної підтримки: спілкування з користувачами, ведення документації, пошук і усунення помилок в конфігурації пристроїв і систем.

Критерії оцінювання

Експерти оцінюють функціональність мережевих сервісів і прикладних служб, а також якість оптимізації систем. Бали нараховуються за кількістю виявлених та виправлених неполадок.

Співзасновник навчального STEM-центру «Сократ»
Дзюба Сергій Миколайович
+38 066 210 5910