Авігея-Діана Боднар родом із Кривого Рогу. Її однолітки тільки завершують 11-й клас і починають замислюватися над майбутнім, тоді як Діана вже має кар’єрну траєкторію. Цьогоріч вона завершить місцевий гірничо-електромеханічний ліцей і отримає диплом зварниці, а наприкінці 2021 року ще й стала призеркою першого етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine. Дівчину визнали кращою серед молодих зварників Дніпропетровщини, тож вона матиме шанс проявити себе у національному фіналі.

Ми поговорили з Діаною про враження від участі у конкурсі, професійні плани та обраний напрям.

Чому вирішила стати зварницею?

Спочатку до нас у школу прийшли викладачі з ліцею, розповіли про заклад. Я зацікавилася та прийшла на екскурсію. Тоді мені просто сподобався ліцей, там було гарно. До того ж він знаходиться поруч з домом, недалеко йти. 

У ліцеї мало професій для дівчат. Професія зварниці мене зачепила, бо не дуже люблю працювати з папірцями. Люблю працювати руками та займатися творчою роботою. 

Може здатися, що зварювання це лише робота з металом, але якщо працювати самостійно, можна гарні речі робити. Проте для цього потрібно знати техніки, цьому треба вчитися. 

Чи підтримали батьки?

Загалом родина позитивно сприйняла моє рішення вступати на зварницю. Хоча тато спочатку був проти, намагався відмовляти. Його турбувало, що це фізично складна робота й я можу не впоратися. Але коли побачив, як я захопилася навчанням, прийняв мій вибір. Хоч ніхто з близьких ніколи не займався зварюванням, зараз усі підтримують мене. 

Як дізналася про конкурс WorldSkills Ukraine?

Раніше я ніколи не чула, що є такий конкурс. Потім мені розповідали, що кілька років тому наші ліцеїсти їздили в інше місто вболівати за дніпропетровську команду на WorldSkills Ukraine. Тоді я тільки вступила і не знала про проєкт. 

Моя ж історія з конкурсом почалася після того, як майстер скерував на участь у регіональному відборі. Я вирішила спробувати сили. Було цікаво перевірити, чи все вдасться. 

Про враження від участі

Найбільше мені сподобалося аргонне зварювання. Про цей вид я знала, але на практиці ніколи не використовувала. На конкурсі нам ще раз пояснили механіку та попри те, що я вперше зварювала метали у такий спосіб, вийшло непогано.

На конкурсі були зварники, які вже працюють і мають більше реального досвіду. Тому було невелике хвилювання, але переважив захват від усього навколо, відчуття азарту.

Коли я зайняла призове місце щиро радів результату Георгій Кожевніков, наш майстер виробничого навчання. Він викладає більше 30 років і вперше його учениця перемогла на конкурсі. 

Про плани на майбутнє

Одразу після випуску хочу піти працювати. В моїх планах накопичити досвід і стаж. 

Я проходила практику на підприємстві «АрселорМіттал», мені там сподобалося. На той період у них була відкрита вакансія зварника, але не знаю, чи не зайняв цю позицію хтось. Сподобалася й атмосфера в колективі, усі були добрими до мене. 

Я вступила в ліцей після 9-го класу, і це рішення було правильним. Зараз однокласники тільки готуються до вступу і обирають професію, а я її вже маю. 

Побажання іншим учасникам

Навіть не знаю, що побажала б. Напевно, просто удачі. Вона завжди знадобиться.

Ми уважно стежимо за успіхами призерів WorldSkills Ukraine, а завдяки конкурсу кращі роботодавці країни також пильнують за ними. Ще б пак! Такі профі завжди на вагу золота.

Бажаємо учасникам WorldSkills вдосконалювати вміння, не втрачати натхнення та енергії. Ми переконані, що у вас все вийде, адже ви – найкращі!