SwissSkills (організатори WorldSkills у Швейцарії) запросили українців відвідати національні змагання восени 2023 року для підтримки молоді, яка продовжує розвивати навички в умовах війни. Українська сторона прийняла запрошення та займатиметься організацією поїздки. Рішення щодо участі було прийнято під час засідання оргкомітету WorldSkills Ukraine.

Українці також отримали запрошення на участь у EuroSkills Competition 2023: змагання мали проходити у рф, але у відповідь на широкомасштабну війну в Україні, росію виключили з усіх активностей WorldSkills. Польща (WorldSkills Poland) погодилася провести EuroSkills 2023 та запросила українських учасників відвідати подію. 

Для того, щоб WorldSkills Ukraine ще більше відповідав міжнародним стандартам, організатори змагань за компетенціями проходитимуть додаткове навчання правилам WorldSkills. Для цього 20 українських експертів взимку пройшли навчання у WorldSkills International і проводитимуть вебінари з іншими організаторами. Навчальні матеріали зимового курсу будуть перекладені з англійської на українську та поширені серед організаторів. 

Крім того, під час засідання оргкомітету учасники підбили підсумки відбіркового етапу WSU 2021, у якому взяли участь 1052 хлопців та дівчат. 

До ТОП-3 регіонів з найбільшою кількістю учасників увійшли:

  • Дніпропетровська область (241 учасник);
  • Запорізька область (113);
  • місто Київ (73).

Перший етап не відбувся лише в Хмельницькій області, він був запланований на березень 2022 року.