Відповідний Меморандум про співпрацю між ФРУ та МОН підписали сьогодні Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник та заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей.

Ключові спільні завдання – розвиток державно-приватного партнерства, упровадження дуальної освіти та співпраця у створенні професійних та освітніх стандартів для забезпечення ринку праці висококваліфікованими кадрами.

Павло Хобзей підкреслив, що співпраця МОН з Федерацією завжди була і є конструктивною. І проблеми професійної освіти Міністерство може вирішувати лише у тісній співпраці з роботодавцями. Адже саме вони визначають вимоги для підготовки кадрів. І співпраця з бізнесом у цьому питанні є одним із пріоритетів МОН.

Сторони наголосили на нагальній необхідності суттєво підвищити рівень підготовки кадрів відповідно до вимог ринку праці. Адже наразі навіть молоді випускники затребуваних технічних спеціальностей, коли приходять на підприємство, мають дуже слабке уявлення щодо того, які навички потрібні. Саме тому, роботодавцям фактично доводиться проводити їхнє перенавчання.

Загострює ситуацію диспропорція підготовки кадрів у професійній та вищій освіті. Тож, зокрема, необхідно підняти престиж професійної освіти, щоб, як зазначала Міністр освіти та науки Лілія Гриневич, вона перестала бути страшною казкою для кожного недисциплінованого учня в школі.

Змінити ситуацію має широка просвітницька комунікаційна кампанія, яка б суттєво підвищила престиж робітничих професій в країні. І така промоція – ще одне спільне завдання, яке ставлять перед собою роботодавці та освітяни.

«Молода людина повинна мати максимум інформації щодо того, які можливості відкриває перед нею та чи інша професія, як вона може себе у ній реалізувати. Впевнений, що співпраця роботодавців із Міністерством освіти та науки у цій галузі стане запорукою розвитку конкурентоспроможної країни, успішного бізнесу та ефективного державного управління», — зазначив Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник.

Зокрема, МОН та ФРУ домовилися про співпрацю у організації та проведенні Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine. Конкурс WorldSkills — це своєрідні олімпійські ігри для учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, молодих кваліфікованих робітників і фахівців у віці від 18 до 24.

У діяльності міжнародної організації WorldSkills International беруть участь 74 країни. На сьогоднішній день це найбільше змагання з подібних у світі.

Місія проведення конкурсу— професійна орієнтація молоді, а також впровадження в систему вітчизняної професійної освіти кращих міжнародних напрацювань.

Всеукраїнський конкурс професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» — важливий засіб розвитку державно — громадського партнерства в системі освіти, сприятиме зростанню престижності робітничих професій.

Цього року він пройде за підтримки Міністерства освіти і науки України та Федерації роботодавців. Генеральний партнер – Метінвест. Захід відбудеться 27 – 29 листопада у Києві.