Міністерство освіти і науки України (МОН) спільно з Європейським інвестиційним банком готує кредитну програму, яка дозволить профінансувати оновлення матеріально-технічної бази професійно-технічних училищ. Під цю задачу відомство розраховує залучити 50 млн доларів. Про це розповів заступник міністра освіти і науки України Роман Греба в рамках конкурсу щодо популяризації робітничих професій WorldSkills Ukraine, який проходить у Києві 27-29 листопада.

“У нас є необхідність залучати кошти з-за кордону. Ми працюємо в рамках міжнародних організацій. І у нас вже є можливість залучати кредити. Зараз МОН розробляє кредитну програму разом з Європейським інвестиційним банком щодо залучення близько 50 млн доларів для розвитку матеріально-технічної бази закладів професійно-технічної освіти”, – сказав Греба.

За його словами, професійна освіта є надзвичайно важливим для України сьогодні виходить на новий рівень. “Ще роки 3-4 тому ніхто не звертав увагу на робітничі професії. Але з кожним роком все більше і більше зростає попит [роботодавців – ред.] на цих молодих людей”, – сказав заступник міністра.

За результатами вступної кампанії 2018 року в МОН заявили, що надходити в заклади профосвіти випускників шкіл не мотивує ні перспектива високої зарплати, ні безкоштовне навчання. Для вирішення проблеми МОН розробило план популяризації робітничих професій, в рамках якого відомство вже створює регіональні центри професійно-технічної освіти і науки, розробляє нові стандарти професійно-технічної освіти, зазначає Греба. Уряд також спрямовує кошти для закупівлі обладнання для окремих центрів профтехосвіти.

WorldSkills Ukraine – міжнародний конкурс популяризації робітничих професій для студентів середньотехнічних навчальних закладів. Організаторами конкурсу виступили Міністерство освіти і науки України та Федерація роботодавців України. Генеральний партнер – металургійний холдинг Метінвест. У цьому році змагання проходить у таких категоріях як електромонтажні роботи, зварювальні роботи, слюсарські роботи, підйом і транспортування вантажів, мехатроніка, кулінарне мистецтво, перукарське мистецтво, технології моди.

Источник: golosodesa.com.ua